بدمینتون

BWF خراسان شمالی

سمنان قهرمان مسابقات بدمینتون دانشجویان پسر منطقه ده دانشگاه آزاد اسلامی

 

مسابقات بدمینتون قهرمانی دانشجویان پسر منطقه ده دانشگاه آزاد اسلامی با قهرمانی تیم های سمنان پایان یافت. در رقابت های بدمینتون که با حضور 7 تیم از استان های سمنان و گلستان برگزار شد تیم سمنان میزبان مسابقات توانست با پشت سر گذاشتن سایر رقبا به مقام نخست و جام قهرمانی دست پیدا کند. مسابقات این دوره بر اساس قوانین جدید و در دو گروه 3 و چهار تیمی برگزار شد که در پایان دور مقدماتی تیم های سمنان ، علی آباد کتول گرگان و گنبد به مرحله نیمه نهایی راه یافتند که در این مرحله تیم های سمنان و گرگان با غلبه بر حریفان برگزار کننده مسابقه فینال بودند که تیم سمنان توانست با غلبه بر گرگان صاحب مقام قهرمانی این دوره از مسابقات گردد.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/08/20ساعت 18:34  توسط N@2  | 

متقی:نشان دایم که قهرمانی لیگ برتر بدمینتون از آن تیم پایتخت هست

حسن متقی چهره موفق دو ديدار نخست تيم بدمينتون پايتخت در فصل جديد باشگاههای كشور بود. او در ديدار برابر تيم قدرتمند راه و و ترابری زنجان با شكست سروش اسكندری قهرمان و ملی پوش جوانان ايران شگفتی ساز شد. متقی در خصوص اين ديدار  گفت: ديدار برابر زنجان رقابتی نزديك و خوب بود. ما از يك هفته قبل اردوی تداركاتی اختصاصی را پيش از اين ديدار در اصفهان برگزار كرديم كه بسيار موثر بود.وی افزود: راه و ترابری زنجان تيمی قدرتمند است.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/08/20ساعت 18:33  توسط N@2  | 

سرمربی تیم بدمینتون راه و ترابری زنجان: در لیگ امسال قهرمانی از آن تیم زنجان است

 

مرتضی ولی درویسرمربی تیم بدمینتون راه و ترابری زنجان، گفت: در لیگ امسال قهرمانی از آن تیم زنجان است و من قول قهرمانی را به همه زنجانی‌های علاقمند به این رشته می‌دهم.مرتضی ولی‌دروی با بیان اینکه باخت در برابر تیم پایتخت اصفهان در هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر به هیچ وجه دیگر تکرار نخواهد شد، افزود: به طور حتم این تیم را در زنجان با اختلاف فاحش از پیش رو خواهیم برداشت.وی با اشاره به اینکه در رقابت‌های لیگ برتر ساب گذشته نیز مغرضانه عنوان قهرمانی از تیم زنجان گرفته شد، تصریح کرد: در لیگ امسال به گونه‌ای نتیجه خواهیم گرفت که بازی پایانی لیگ هیچ تأثیری در تعیین قهرمانی نداشته باشد.

 

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/08/20ساعت 18:33  توسط N@2  | 

یحیوی به سمت ریاست هیات بدمینتون اردبیل برگزیده شد

 

مجمع انتخاباتی هیات بدمینتون استان اردبیل درمحل جلسات اداره کل تربیت بدنی باحضور همه اعضای مجمع برگزارگردید.دراین نشست درخصوص برگزاری انتخابات ازطرف فدراسیون به مدیرکل تربیت بدنی تفویض اختیارداده شده بود ومتن نامه توسط برادران معاون ورزشی قرائت شد.پس ازمعرفی کاندیداها اصغربابازاده ومحمدیحیوی وارئه برنامه درنهایت پس ازرای گیری محمدیحیوی بااخذ15رای درمقابل 3رای ویک رای سفید به عنوان رئیس هئیت انتخاب شد.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/08/20ساعت 11:33  توسط N@2  | 

دیدار مدیرکل تریبت بدنی فارس با نایب رییس فدراسیون و اعضای هیات بدمینتون فارس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیر کل تربیت بدنی فارس گفت:با توجه به وجود پتانسیل بالای بدمینتون شهرستان آباده ساخت خانه بدمینتون این شهرستان در اولویت قرار می گیرد.علیرضا گرامی در دیدار با نایب رییس فدراسیون و اعضای هیات بدمینتون فارس با اشاره به این مطلب افزود:با توجه به رویکرد تربیت بدنی فارس تمامی ساخت و سازها و توزیع منابع بر اساس پتانسیل ها و ظرفیت های هر منطقه صورت می گیرد و بر همین اساس در شهرستان آباده نیز ساخت خانه بدمینتون در اولویت است.وی افزود:یک بازنگری روی برنامه راهبردی ورزش فارس صورت گرفته است که باید با تبدیل برنامه به رفتار ،به بهترین نحو اجرا شود.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/08/20ساعت 11:33  توسط N@2  | 

محمود انصاری: تجربه‌اندوزی نیروهای جوان در کنار ملی‌پوشان از

 

محمود انصاریرئیس هیأت بدمینتون استان زنجان  از برگزاری دومین دوره مسابقات رنکینگ کشوری این رشته به میزبانی هرمزگان خبر داد.محمود انصاری  با بیان اینکه این مسابقات از ۲۰ آبان با حضور بیش از 50 بازیکن برگزار خواهد شد، ابراز کرد: علی شاه‌حسينی، محمدرضا خردمندی و کاوه محرابی، رتبه‌های نخست دوره قبل این مسابقات را به خود اختصاص داده بودند.وی با اشاره به اینکه مسابقات رنکينگ بدمینتون آقايان در سه مرحله برگزار خواهد شد، تصریح کرد: نفرات برتر اين رقابت‌ها براي حضور در مسابقات بين‌المللی دهه فجر برگزیده خواهند شد.

 

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/08/20ساعت 11:33  توسط N@2  | 

جدول دومين مرحله از مسابقات رنکينگ بدمينتون آقايان بدون حضور محرابی و خردمندی !

کاوه محرابی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قرعه کشی دومين مرحله از مسابقات رنکينگ بدمينتون آقايان با حضور بيش از 50 بازيکنان از استانهای کشورآژاز فردا   20 آبان در بندرعباس آغاز می شود صورت پذیرفت .از نکات جالب جدول مسابقات عدم حضور کاوه محرابی و محمد رضا خردمندی نفرات سوم و دوم مرحله اول مسابقات رنکینگ هست.در این جدول اکثر بازیکنان سرشناس مانند علی شاه حسینی و سروش اسکندری با قرعه استراحت روبرو شدند.در دوردوم رقابتها علی شاه حسینی با امیر قاسمی و سروش اسکندری با علی رستمیان روبرو می شود.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/08/19ساعت 20:0  توسط N@2  | 

تصاویری از چگونگی فریب دادن لین دان در هنگام زدن ضربه سرویس در بدمینتون

 تصاویری از چگونگی فریب دادن لین دان در هنگام زدن  ضربه سرویس  در بدمینتون

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای دیدن بقیه تصاویر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/08/19ساعت 19:59  توسط N@2  | 

گونالان: لی چونگ وای می تواند به انتظار ۳۰ساله مالزی برای طلای بدمینتون سینگل مردان بازیهای آسیایی خ

 

گونالان از مالزیلی چونگ وای شانس آنرا دارد که به عنوان دومین مالزیایی به عنوان قهرمانی رقابتهای سینگل مردان در بازیهای آسیایی دست یابد ،لی در بازیهای آسیایی دوحه در سال ۲۰۰۶ به مدال برنز رسیده بود،گونالان مردی که ۳۰ سال قبل به این عنوان دست یافته بود می گوید : من انتظار خیلی طولانی داشتم ،این برایم غیر قابل باور است که در طی ۳۰ سال گذشته کسی نتوانسته برنده این  عنوان شود،الان زمانی است که مالزی قهرمان رقابتهای سینگل در بازیهای آسیایی شود ،و بر طبق وضعیت فعلی مطمئنم که لی چونگ وای می تواند به این عنوان برسد،لی در رقابتهای اوپن ژاپن عزم و اراده بزرگ و استحکام زیادی از خود نشان داد تا بر لین دان غلبه کند ،او اگر تمر کز کند می تواند دوباره بر او چیره شود .

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/08/19ساعت 19:58  توسط N@2  | 

لین دان زیر فشار انتظارات برای قهرمانی دررقابتهای سینگل

لین دان لین دان در فاصله چند رو زمانده به آغاز بازیهای آسیایی تحت فشار بار انتظارت از او در این رقابتها قرار دارد ،این بدمینتون باز ۲۷ ساله که بسیاری از کارشناسان او را بهترین بدمینتون باز تاریخ می دانند  ،در سابقه خود سه بار قهرمانی جهان ویک قهرمانی  المپیک را در کارنامه دارد و لی جای مدال طلای بازیهای آسیایی در کارنامه او خالی هست،اودر مسابقات دوحه ۲۰۰۶ به فینال رسید و لی از رقیب دیرینه اش توفیق هدایت اندونزیایی شکست خورد و به مدال نقره رقابتها رسید،در رقابتهای گوانگجو توفیق هدایت برای دفاع از عنوان قهرمانیش در رقابتها حاضر است ،علاوه بر توفیق ، لی چونگ وای نفر اول رنکینگ جهانی از مالزی رقیب بسیار سرسختی برای او به شمار می رودو او کار دشواری در این رقابتها دارد  .

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/08/19ساعت 19:58  توسط N@2  | 

دومين مرحله از مسابقات رنکينگ بدمينتون آقايان از فردا ۲۰آبان در بندرعباس آغاز می شود

 

کاوه محرابی نفر سوم مرحله اول مسابقات رنکینگ آقایاندومين مرحله از مسابقات رنکينگ بدمينتون آقايان با حضور بيش از 50 بازيکنان از استانهای کشورآژاز فردا   20 آبان در بندرعباس آغاز می شود.علی شاه حسينی، محمدرضا خردمندی و کاوه محرابی وسروش اسکندری رتبه های نخست دور پيش اين مسابقات را به خود اختصاص داده بودند. مسابقات رنکينگ آقايان در سه مرحله برگزار خواهد شد که نفرات برتر اين رقابتها برای حضور در مسابقات بين المللی دهه فجر انتخاب خواهند شد. دور سوم اين رقابتها دی ماه برگزار می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/08/19ساعت 19:57  توسط N@2  | 

تعطیلی اجباری یک هفته ای لیگ برتر بدمینتون به دلیل برگزاری مسابقات رنکینگ آقایان

 

محمدرضا خردمندیليگ برتر بدمينتون باشگاههای كشور پس از برگزاری دو هفته رقابت، به دليل برگزاری مسابقات رنكينگ كشور يك هفته تعطيل خواهد بود. ليگ برتر بدمينتون باشگاههای كشور  از پنج شنبه ششم آبان با برگزاری چهار ديدار در شهرهای مختلف آغاز شد. پس از برگزاری دو هفته رقابت به دليل برگزاري مسابقات رنكينگ كشور در بندرعباس تيم ها استراحتی يك هفته ای خواهند داشت.اين رقابت ها پنج شنبه 27 آبان با برگزاری چهار ديدار پيگیری می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/08/19ساعت 13:34  توسط N@2  | 

دبيركل كميته ملی پارالمپيك: بدمينتون معلولين رشدی در خور

ابراهیمی دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک'غلامرضا ابراهيمی' در ميزگرد بررسی برنامه های كميته پارالمپيك برای بازی های پاراآسيايی گوانگجو گفت: از آن جا كه اين مسابقات براي نخستين بار در قاره كهن آسيا برگزار می شود و بسياری از عوامل تاثير گذار در كسب مدال ناشناخته است، رسيدن به اين هدف خيلی سخت اما شدنی است. دبيركل كميته ملی پارالمپيك يادآور شد : اين مسابقات در 19 رشته ورزشی و در دو گروه مردان و زنان برگزار می شود و ورزشكارن ايران در 15 رشته مردان و 7 رشته زنان در اين مسابقات حضور دارند و اين امكان مدال آوری را كاهش می دهد، زيرا برخی كشورهاي آسيايی در تمامی رشته ها و ماده ها نماينده دارند. وی در خصوص دلايل حضور نيافتن ورزشكاران ايران در برخی از رشته هاي اين مسابقات گفت: نخستين شرط اعزام به اين رقابت ها مدال آور بودن ورزشكاران است كه با توجه به كسب ركوردهای مطلوب، در 15 رشته شركت مي كنيم،  در رشته‌ بدمينتون،ورزش معلولين ايران رشدی در خور توجه برای حضور در اين بازي ها نداشته است .

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/08/19ساعت 13:19  توسط N@2  | 

میدان امام حسین کازرون نمادی به شکل بدمینتون

میدان امام حسین کازرون - معلوم نیست چرا با وجود آنهمه نمادهای زیبای عاشورا مثل : شده ، پرچمهای استوانه ای و یا علامت دست از چنین شکل فلزی استفاده شده است .شاید این نماد بی شباهت به توپ بدمینتون نباشد!

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/08/19ساعت 13:18  توسط N@2  | 

ساینا نهوال:امیدوار به کسب مدال طلای رقابتهای بدمینتون بازیهای آسیایی گوانگجو هستم

 

ساینا نهوال از هندساینا نهوال یکی از امیدهای کاروان هند برای کسب مدال در بازیهای آسیایی گوانگجو هست  .اوهنگام عزیمت تیم هند برای شرکت در رقابتهای بدمینتون بازیهای آسیایی گوانجو گفت:بازیهای آسیایی در مقایسه با بازیهای کشورهای مشترک المنافع خیلی دشوارتر است و سطح رقابتها در آن خیلی بالاتر است،علاوه بر آن چینیها در برابر تهموطنانشان رقابت خیلی خوبی خواهند داشت،اما من کاملاٌآماده ام و سعی می کنم که بهترین عملکردم را داشته باشم ،از بازیهای کشورهای مشترک المنافع تا به حال  می بینم که بازیم تا حد زیادی بهبود یافته است  ،من امیدوار به کسب مدال هستم ،احتمالاٌ طلا ،برای اینکه هیچ چیز غیر ممکن نیست،فاصله زمانی بین بازیهای کشو رهای مشترک المنافع و با زیهای آسیایی خیلی نزدیک بود ،بنابراین وقت را تلف نکرده و ا آنجا که ممکن بود به سرعت تمریناتم را آغاز کردم ،من بعد از بازیهای کشورهای مشترک المنافع تنها یک روز استراحت داشتم .

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/08/19ساعت 13:18  توسط N@2  | 

تقسیم عناوین رقابتهای بین المللی بدمینتون مجارستان بین آلمان ، هلند و فنلاند

 

کارین اشنایس از المانسی و پنجمین دوره رقابتهای بین المللی بدمینتون مجارستان شاهد حضور ۲۸۲ بازیکن از کشورهای مختلف بود،در این رقابتها   عناوین قهرمانی  بین آلمان ، هلند و فنلاند تقسیم شد ، نخستین مسابقه فینال در قسمت مختلط برگزار شد که کوتاهترین مسابقه فینال بود ،در فینال جاکو آرندز و سرنا پیئک از هلند با نتایج ۲۱-۱۵و ۲۱-۱۴ برپیتر کاسبائر و جوانا گولیسزوسکی در مدت ۲۵ دقیقه غلبه کردند،در سینگل مردان ویل لانگ فنلاندی با غلبه بر یوهان تان از بلژیک با نتایج ۲۲-۲۰و ۲۱-۱۶ اول شد،در سینگل زنان کارین اشنایس از المان با غلبه بر آنه هالد قهرمان سابق جوانان اروپا از یونان که اصالتا دانمارکی است با نتایج ۲۱-۱۵و ۲۱-۱۶ قهرمان شد،در دوبل مردان تیم ،کاسبائر و زورون از آلمان بر هموطنانشان  نیسنر و زاندر که بخت دوم قهرمانی رقابتها بودند با نتایج ۲۱-۱۷و ۲۲-۲۰ غلبه کردند،در دوبل زنان نیز دو تیم از آلمان به فینال رسیدند که تیم گولیسزوسکی و نلته بر تیم بوس و ووگلگسانگ با نتایج ۲۱-۱۴و ۲۲-۲۰ غلبه کرده و سومین عنوان آلمانها را در این رقابتها کسب کردند. 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/08/19ساعت 13:16  توسط N@2  | 

سه سئوال از ویل لانگ بعد از قهرمانی دررقابتهای بین المللی بدمینتون مجارستان

 

ویل لانگویل لانگ از فنلاند که بخت نخست قهرمانی رقابتهای بین المللی مجارستان بود با شکست یو هان تان از بلژیک با نتایج ۲۲-۲۰و۲۱-۱۶ در مدت ۳۴ دقیقه توانست به عنوان نخست این رقابتها برسد . این بدمینتون باز ۲۵ساله در مورد این رقابتها گفتگویی انجام داده که می خوانید.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/08/19ساعت 13:15  توسط N@2  | 

تحقیق:روايی سنجی آزمون هشت گانه برای استعداديابی بدمینتون

 

در اين تحقيق آزمون هشت گانه راکتی به عنوان ابزاری جهت استعداديابی ورزش های راکتی طراحی و معرفی گرديده و ويژگی های روان سنجی آن بررسی می شود. روايی منطقی و محتوای آزمون برای کليه رشته های راکتي و روايی معيار و پيش بينی برای رشته بدمينتون مطالعه شده است.روش:200 نفر از دانش آموزان دختر (10 تا 12 سال) مدارس ناحيه 3 اصفهان به صورت خوشه ای هدفدار انتخاب شدند. اين افراد توسط تست های آنتروپومتريک جهت بدمينتون غربال شدند. سپس 40 نفر افراد منتخب در عرض 45 دقيقه دوبار آزمون هشت گانه مقدماتی را انجام دادند.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/08/17ساعت 18:14  توسط N@2  | 

توفیق هدایت با قهرمانی در رقابتهای بدمینتون اوپن فرانسه به بدشانسیهایش دررقابتهای سوپر سری پایان داد

 

توفیق هدایت بعد از کسب عنوان قهرمانی رقابتهای او÷ن فرانسه توفیق هدایت با قهرمانی در رقابتهای اوپن فرانسه به بیست و سومین عنوان قهرمانی خود در تورنمتهای بین المللی دست یافت،او که دوبار در رقابتهای اوپن فرانسه به فینال رسیده بود ،سرانجام با شکست یواخیم پرسون بخت هشتم قهرمانی رقابتها با نتایج ۲۱-۱۶و ۲۱-۱۱ در مدت ۳۶ دقیقه در استادیوم پییر دو کوبرتن پاریس به عنوان قهرمانی این رقابتها دست یافت،در پایان مسابقه توفیق برای جشن پیروزی در فینال  بر پرچم کشورش که برروی پیراهنش نقش بسته بود بوسه زدو راکتش را به میان جمعیت انداخت ،با این نتیجه توفیق به احتمال زیاد در جدول امتیازات بازیکنان دررقابتهای  سوپرسری از رتبه نهم به رتبه هشتم صعود کرده و می تواند در رقابتهای سوپرسری تایوان که فقط هشت بازیکن برتر رقابتهای سوپرسری شرکت دارند و در طی روزهای ۵-۹ ژانویه ۲۰۱۱ برگزار می شود شرکت کند.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/08/17ساعت 18:14  توسط N@2  | 

وانگ ییهان با فتح رقابتهای بدمینتون اوپن فرانسه از عنوان قهرمانی

وانگ ییهان پس از کسب عنوان قهرمانی رقابتهای اوپن فرانسهوانگ ییهان که نفر دوم رنکینگ جهانی سینگل زنان است در فینال مسابقات اوپن فرانسه  برای سومین بار با هموطنش لی ژوری در سال جاری رقابت می کرد که هردو مسابقه قبلی سه گیمه شده بود و انتظار میرفت که این مسابقه نیز سه گیمه شود،وانگ که بخت نخست قهرمانی رقابتها بود و در سال قبل به مقام قهرمانی این رقابتها رسیده بود ،وانگ ییهان در پاریس هم شکست ناپذیر و توقف ناپذیر  نشان داد ود ردو گیم و با نتایج ۲۱-۱۳و ۲۱-۹در مدت ۳۴ دقیقه به پیروزی رسید و دومین عنوان قهرمانی متوالی خود در مسابقات سوپر سری را بعد از پیروزی در رقابتهای اوپن دانمارک کسب کرد.

 

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/08/17ساعت 18:13  توسط N@2  | 

بدمينتون بانوان خراسان‌رضوی نایب قهرمان دور رفت مرحله‌ اول

 

تيم بدمينتون بانوان خراسان‌رضوی در پايان دور رفت مرحله‌ اول ليگ دسته اول بدمينتون بانوان که پنج‌شنبه و جمعه گذشته در تهران برگزار شد، پس از تيم تهران در رده‌ دوم جدول قرار گرفت. خراسانی‌ها موفق شدند در ابتدا تيم قم را با نتيجه 4 - يک شکست دهند، در مقابل اصفهان، نيز با همين نتيجه به پيروزی رسيدند و در مقابل تيم بوشهر با کسب نتيجه 5 - صفر به پيروزی دست يافتند اما در مقابل تيم تهران با نتيجه 4 - يک تن به شکست دادند.

+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/08/17ساعت 18:12  توسط N@2  | 

مدیرکل تربیت بدنی کردستان:در هفته سوم لیگ برترتيم بدمينتون

 

مدیر کل تربیت بدنی کردستان مديركل تربيت‌بدنی كردستان از رويارويی تيم بدمينتون كردستان در ادامه مسابقات بدمينتون ليگ برتر كشور با تيم بوشهر خبر داد.محمد شفيعی  با اعلام اين خبر اظهار، داشت: تيم آجر ماشينی شيل كردستان برای رسيدن به مقام برتری در ليگ برتر با اين تيم به رقابت می‌پردازد. وی بيان داشت: اين تيم اين رقابت را با تيم بوشهر در هفته سوم مسابقات ليگ برتر بدمينتون كشور انجام می‌دهد. مديركل تربيت‌بدنی كردستان افزود: تيم آجر ماشينی شيل كردستان هفته دوم اين رقابت‌ها را با تيم شهيد شيرودی تهران به رقابت پرداخت.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/08/17ساعت 13:5  توسط N@2  | 

رییس هيات بدمينتون خوزستان :تیم شهید دهنوی باقرعه بسيار

 

رییس   هيات بدمينتون خوزستان پس از شكست تيمش برابر تیم گل بهار  سمنان در مسابقات ليگ برتر كشور گفت: به دليل مشكلات مالی كه در تيم وجود داشت قبل از آغاز مسابقات تمرينات منسجمی نداشتيم و متاسفانه امسال تيم ما نيز با قرعه بسيار بدی در جدول مسابقات رو به رو شده است.غلام‌عباس دهنوی اظهارداشت: هفته‌های آغازين ليگ بايد با تيم‌های اول تا سوم سال گذشته اين مسابقات كه تيمشان را براي كسب مقام بسته‌اند رو به رو شويم به همين دليل برای تيمی كه هنوز به آمادگی كامل نرسيده بازي كردن مقابل اين تيم‌ها قدری سخت است.وی ادامه‌داد: بازيكنان از لحاظ جسمانی به آمادگی كامل نرسيده‌اند اما اگر روند تمرينات تيم كه به صورت مداوم انجام می‌شود ادامه يابد اميدوارم كه در بازی‌های آينده نتايج بهتری كسب كنيم.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/08/17ساعت 13:5  توسط N@2  | 

نکاتی درارتباط باورز ش در هوای آلوده برای ورزشکاران (بدمینتون)

 

 امروزه آلودگی هوا تبديل به يكی از مشكلات جدی مردم شده كه بخصوص در شهرهای بزرگ خود را بيشتر نشان می‌دهد. در كنار اين مورد، عدم تحرك و فعاليت مردم نيز خود مشكلی ديگر به حساب می‌آيد.حال در اين شرايط، بايد ورزش و فعاليت را بيشتر كرد يا از ترس آلودگی هوا آن را كنار گذاشت؟ با توجه به آلودگی هوا شايد اين سوال برای شما هم پيش آمده باشد. شايد خيلی از ما شنيده باشيم كه دوچرخه‌سواری يا دويدن در خيابان‌های شلوغ و آلوده برای سلامت ما ضرر دارد. اما آيا واقعا آلودگی هوا، فعاليت و ورزش را برای ما خطرناك می‌سازد؟

 

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/08/17ساعت 13:4  توسط N@2  | 

نتایج مسابقات انتخابی تيم بدمينتون پسران دانش آموز كرج

 به مناسبت روزدانش آموز ، مسابقات انتخابي تيم بدمينتون پسران دانش آموز روز شنبه در مجموعه ورزشی امام رضا(ع) فرديس كرج برگزارشد. مسول هيات بدمينتون شهرستان كرج گفت: اين مسابقه ها با حضور 30بازيكن درسه رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان انجام شد. 'ميثم پوركريمان' افزود: در نتيجه رده سنی نونهالان ، محمدسليمان پور(مقام اول)،پرهام نادرپور(مقام دوم) و ارشيا عمل كننده مقام سوم را كسب كرد.وی اظهارداشت: در رده سنی نوجوانان ، مهران اديبی، پارسا طوسی و كياوش قره داغی به ترتيب مقام های اول تا سوم را بدست آوردند. پوركريمان گفت: رضا سليمان پور، مهدی حمامی و معين هاشمی پناه به ترتيب مقامهای اول تا سوم رده سنی جوانان را به خوداختصاص دادند. وی يادآورشد: مهرداد عمل كننده، ناصر آقاپور، دانيال كشاورز، افشين طاهری و رضا كياپاشا مسووليت داوری و نظارت بر اين مسابقه ها را برعهده داشتند. وی هدف ازبرگزای اين رقابتها را انتخاب نفرات برتر درقالب تيمی برای شركت درمسابقات استانی ذكركرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/08/17ساعت 13:4  توسط N@2  | 

کاوه محرابی از دور رقابتهای بین المللی بدمینتون پورتوریکو حذف شد

 

کاوه محرابیکاوه محرابی از دور رقابتهای بین المللی بدمینتون پورتوریکو حذف شد،کاوه که در جدول اصلی این رقابتها حضور داشت با ایلیان پرز از آمریکا که از حریفان پشت جدولی بود و رنکینگ ۳۵۱ دنیا را در اختیار داشت رقابت کردو در دو گیم و با نتایج نزدیک۲۶ -۲۴و۲۱-۱۹ مغلوب این حریف شد.از حوادث این رقابتها شکست کوین کوردون قهرمان قاره آمریکا از ارنستو ولازکوئز بدمینتونباز اسپانیایی در سه گیم بود.برای کاوه عزیز آرزوی موفقیت در سایر رقابتهای یش رو را داریم.

+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/08/17ساعت 13:4  توسط N@2  | 

سرمربی تيم بدمينتون روغن گلبهار :عدم ظهور در گوانگجوبهتر از

سرمربی تيم بدمينتون روغن گلبهار درباره سطح اين رشته در ايران گفت: ليگ نشان می‌دهد سطح بدمينتون در حال ارتقا است. مطمئن باشيد بهتر از اين هم خواهد شد. وی در پاسخ به اين سوال كه حق بدمينتون حضور در بازي‌های آسيايی گوانگجو بود، خاطر نشان ساخت: در جريان بازی‌های آسيايی نيستم كه بدانم در چه سطحی برگزار می‌شود و ايران می‌تواند در اين رقابت‌ها حاضر شود. آنچه مهم است، اختلاف سطح بازيكنان غرب آسيا با جنوب شرق است. پناهی تصريح كرد: در برخی مسابقات اگر حضور نداشته باشيم، بهتر از اين است كه ضعيف ظاهر شويم و زنگ تفريحی برای تيم‌ها باشيم.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/08/17ساعت 9:8  توسط N@2  | 

فیلم آموزشی بدمینتون در مورد چگونگی کنترل راکت

+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/15ساعت 20:24  توسط N@2  | 

نتايج لیگ بدمینتون آقایان کرج

 

عصر جمعه مسابقات لیگ بدمینتون آقایان کرج برگزار شد و نتایج زیر به دست آمد این مسابقات جمعه  هر هفته از ساعت 15:30 در مجموعه ورزشی امام رضا ( ع ) فردیس برگزار می شود .قطارشهری  ۲-----  3      فردیس ( 2 ) ،   امید (1)  4  ----- 1    امید ( 2 )،   رستوران تخت جمشید    2 -----  3    پاپ اسپرت ،   ویلسون   3------ 2    فردیس (1)، رستوران تخت جمشید     2 ----- 3   فردیس (2)،امید (1 )  3----- 2  فردیس(1)،پاپ اسپرت 2 -----  3  ویلسون

+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/15ساعت 20:24  توسط N@2  | 

اسماعيلی: حضور نماينده دوم اصفهان بانام هيات بدمينتون بهترين

 

 نماينده دوم بدمينتون اصفهان روز پنجشنبه تحت عنوان هيات اصفهان رقابت خود در ليگ برتر باشگاههای كشور را آغاز كرد. حضور اين تيم در ليگ برتر با نام هيات همچون سال گذشته سر و صدای زيادی را به پا كرده است، اما سروش اسماعيلی رئيس هيات بدمينتون استان اصفهان بي توجه به اين صحبت ها مي گويد: اين بهترين فرصت برای بدمينتون بازان جوان اصفهانيی است كه سال ها پشت سر مليی پوشان و بازيكنان مطرح برای حضور در سطح اول رقابت هاي اين رشته منتظر می مانند. قبول دارم كه اين اقدام هزينه زيادی براي هيات به دنبال دارد اما در اين مدت بيكار نمی نشينيم و باز هم می گويم جستجو و رايزنی تا يافتن اسپانسر برای اين تيم را ادامه می دهيم.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/15ساعت 20:23  توسط N@2  | 

آخرین رده بندی بدمینتون بازان ایرانی دررنکینگ جهانی(هفته ۴۴ سال ۲۰۱۰)

كاوه محرابيدرآخرین رنکینگ اعلام شده توسط فدراسیون   جهانی بدمينتون  علی شاه حسینی بدمینتو ن باز شایسته کشورمان    با رتبه ۷۹ و چهار پله نزول نسبت به هفته قبل در صدر قرار دارد.کاوه محرابی  بدمینتونباز کشورمان که مقیم دانمارک هست با  کسب رتبه۹۰و دو پله صعود نسبت به هفته قبل  درجایگاه  بعدی قراردارد،.در قسمت بانوان سحر زمانیان با رنکینگ ۱۹۱ودو پله نزول نسبت به هفته قبل بهترین وضعیت را داراست و نگین امیری پوربارنکینگ۲۱۰و یک پله صعود نسبت به هفته قبل  در رتبه بعدی قراردارد .رده بندی بازیکنان ایرانی در آخرین رده بندی جهانی بازیکنان بدمینتون به شرح زیر است.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/15ساعت 20:23  توسط N@2  | 

دومين مرحله از مسابقات رنکينگ بدمينتون آقايان 20 آبان در بندرعباس آغاز می شود

کاوه محرابی دومين مرحله از مسابقات رنکينگ بدمينتون آقايان با حضور بيش از 50 بازيکنان از استانهای کشور 20 آبان در بندرعباس آغاز می شود.علی شاه حسينی، محمدرضا خردمندی و کاوه محرابی وسروش اسکندری رتبه های نخست دور پيش اين مسابقات را به خود اختصاص داده بودند. مسابقات رنکينگ آقايان در سه مرحله برگزار خواهد شد که نفرات برتر اين رقابتها برای حضور در مسابقات بين المللی دهه فجر انتخاب خواهند شد. دور سوم اين رقابتها دی ماه برگزار می شود.

+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/15ساعت 20:23  توسط N@2  | 

سرمربی تيم بدمينتون پايتخت:مزد بازی خوبمان رادربرابر راه و ترابری گرفتيم

 
 
سرمربيی تيم بدمينتون پايتخت گفت: بازيكنان تيم ما بازی فوق‌العاده‌ای را به نمايش گذاشتند و مزد بازی خوب خود را با پيروزی در اين بازی حساس گرفتند.حسن بزرگ زاد اظهار داشت: تيم راه و ترابری از تيم‌های مدعی ليگ بدمينتون است كه بازيكنان و كادر فنی خوبی را در اختيار دارد و من برای اين تيم احترام ويژه‌ای قائل هستم. وی با بيان اينكه تيم برتر اين ميدان می‌تواند اميدوار به قرار گرفتن در كورس قهرمانی باشد، افزود: بازيكنان ما با توجه به شرايط مناسبی كه پشت سر گذاشته بودند، بازي خوبی را در مقابل تيم زنجانی برگزار كردند. بزرگ زاد با اشاره به نتيجه نزديك 3 بر 2 بيان داشت: كم بودن اختلاف ما با تيم راه و ترابری، كار را در ادامه مشكل می‌كند ولی تيم پايتخت می‌توانست با نتيجه بهتری اين بازی را به پايان ببرد كه در نهايت اين اتفاق نيفتاد. وی با بيان اينكه برد راه و ترابری كا‌ر ساده‌ای نبود، تاكيد كرد: متقی، خردمند ی و كرمی بهتر از حد انتظار ظاهر شدند و اگر توانستند حريفان خود را شكست دهند دليلی بر ضعيف بودن حريفان نبوده است.
+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/15ساعت 20:22  توسط N@2  | 

آخرین رده بندی جهانی ده بازیکن برتر بدمینتون دنیا (هفته ۴۴سال ۲۰۱۰)

 

 

يون جو بائه از كرهدر آخرین رنکینگ اعلام شده توسط فدراسیون جهانی بدمینتون تغييراتی   نسبت به هفته قبل رخ داد،در سينگل زنان یون جو بائه کره ای به جمع ده نفر برتر رنکینگ راه یافت  ،در سينگل مردان توفیق هدایت با یک پله صعود در جایگاه چهارم و بونساک پونسانا با دو پله صعود در جایگاه هشتم قرار گرفتند ، در حال حاضر  لی چونگ وای مالزیایی و وانگ زین چینی در صدر رده بندی  انفرادی  مردان و زنان دنیا قرار دارند.آخرین رده بندی فدراسیون جهانی بدمینتون به شرح زیر است.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/15ساعت 20:22  توسط N@2  | 

رييس بانوان هيات بدمينتون خراسان شمالی :دولت توجه ویژه ای به ورزش دارد

جمعی از ورزشكاران و مسوولان ورزشی خراسان شمالی اقدامات دولت نهم و دهم را باعث شكوفايی و رونق ورزش بانوان اين استان می‌دانند.نايب رييس بانوان هيات بدمينتون  خراسان شمالی  با بيان اينكه ورزش بانوان استان در اين رشته در دو سه سال اخير رشد بسياری داشته است گفت: تجهيزات و امكانات زيادی به اين رشته ورزشی در دولت عدالت محور دكتر احمدی نژاد در اختيار بدمينتون بازان قرار گرفته است. آيدا رمضان زاده افزود: روند رو به افزايش تعداد ورزشكاران و نيز استقبال از عرصه ورزش نشان از توجه ويژه دولت به اين قشر از جامعه دارد.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/15ساعت 20:20  توسط N@2  | 

شکست دو ملیپوش بدمینتون ایران در دیدار پایتخت و راه و ترابری در هفته دوم لیگ برتر

فرید خانجانیهفته دوم لیگ برتر بدمینتون باشگاههای کشور با پیروزی پایتخت اصفهان برابر راه و ترابری زنجان پیگیری شد. لیگ برتر بدمینتون باشگاههای کشور با برگزاری دیدارهای هفته دوم پیگیری شد.در اصفهان پایتخت میزبان راه و ترابری زنجان نایب قهرمان فصل گذشته باشگاههای کشور بود و با نتیجه 3 بر 2 این تیم را شکست داد.در این دیدار حسن متقی با نتیجه دو بر یک بر سروش اسکندری ملی پوش ایران غلبه کرد. محمدرضا خردمندی دو بر صفر هنری اندونزیایی را شکست داد و تیم دونفره خردمندی - شهرام کرمی با همین نتیجه  از سد جلال اسکندری- سینا بیات گذشت.اما پایتخت دو دیدار را امروز واگذار کرد. محمدرضا خانجانی دو بر صفر از غلامرضا باقری شکست خورد و تیم دونفره نیما دارین- سیف الله بنگ  بنگ دو بر یک برابر هنری- اشکان صفاحتی مغلوب شد. در نهایت شاگردان حسن بزرگزاد این دیدار نزدیک و نفس گیر را با نتیجه 3 بر 2 به سود خود به پایان رساندند.

+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/15ساعت 9:24  توسط N@2  | 

برتری گل بهار برشهید دهنوی در هفته دوم لیگ برتر بدمینتون

علی شاه حسینیتيم بدمينتون روغن گلبهار سمنان در دومين هفته از ليگ برتر كشور به دومين پيروزی خود دست يافت، در اين ديدار كه روز جمعه در سالن اختصاصی بدمينتون سمنان برگزار شد، تيم روغن گلبهار سمنان موفق شد تيم شهید دهنوی خوزستان را چهار بر يك شكست دهد. در اين بازی نماينده سمنان در بازيهای انفرادی توسط علی شاه حسينی، ستيا پراكاسا بازيكن اندونزيايی و مرتضی شحنه حريفان خود را شكست دهد و در يك بازی دوبل توسط علی و عرفان شاه حسينی به پيروزی رسيد و بازی دوم دوبل را به حريفان خوزستانی واگذار كرد. تيم روغن گلبهار سمنان به همراه نماينده اصفهان در صدر جدول قرار دارند. بازيهای اين فصل ليگ برتر بدمينتون كشور به صورت پنج بازی شامل سه انفرادی و دو دونفره برگزار می‌شود. در فصل قبل كشوربه رقابت می پردازنداين بازيها در سه بازی برگزار می‌شد.

+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/15ساعت 9:24  توسط N@2  | 

نتایج هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر بدمینتون

 

هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر بدمینتون عصر پنجشنبه با برگزاری چهار دیدار در شهرهای سنندج، کرمانشاه، سمنان و زنجان به پایان رسید.در سمنان تیم روغن گل‌بهار با نتیجه 4 بر یک مقابل نماینده خوزستان به پیروزی رسید، آجرماشینی شیل کردستان با نتیجه 3 یر 2 شهید شیرودی تهران را شکست داد.در کرمانشاه نماینده این شهر با نتیجه 5 بر صفر در برابر نماینده اصفهان به پیروزی دست یافت و راه ترابری زنجان با نتیجه 2 بر 3 مقابل میهمان خود پایتخت اصفهان شکست خورد.

+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/15ساعت 9:23  توسط N@2  | 

بازگشت هیات بدمینتون به مجموعه ورزشی شهيد حيدريان قم


باز گرداندن مديريت و اداره مجموعه ورزشي شهيد حيدريان به اداره کل تربيت‌بدنی استان قم سبب شده است تا بار ديگر وضعيت ورزش قم سر و سامان مناسبی به خود بگيرد و هيئت‌هاي ورزشی از جمله بدمینتون بعد از 15 ماه بلاتکليفی، بار ديگر در مکان‌های اصلی خود به فعاليت بپردازند.بعد از حضور مجدد اداره کل تربيت‌بدنی در اين مجموعه، در نخستين اقدام دفاتر هيئت‌های ورزشی  بلافاصله در ساختمان‌هايی که اين هيئت‌ها پيش از اين در اختيار داشتند، باز گشايی خواهد شد.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/15ساعت 9:23  توسط N@2  |